Mamička a zelené potraviny

Moja mamička je bývalá zdravotná sestra na dôchodku. Je jej 75 rokov a zelené potraviny som jej pred tromi rokmi priniesla so slovami: "Toto, keď budeš jesť, tak budeš oveľa zdravšia, než si teraz, a možno sa zbavíš aj niektorých liekov, ktoré si vždycky na celý týždeň dopredu pripravuješ do krabičky. "Chlorella aj jačmeň jej chutili, tak ich začala pravidelne jesť a piť (dva jačmene 16 Chlorella denne).

Čítať ďalej...

Naša veľká premena s potravinami GW

Začiatok príbehu so zelenými potravinami u mňa naštartovalo až zúfalstvo zo zlého zdravotného stavu mojej vtedy päťročnej dcérky Rebeccy.  Už ako štvormesačná dostala prvé antibiotiká  pri zápale pľúc. V piatom mesiaci jej  zistili intoleranciu na laktózu, pričom musela dodržiavať prísnu diétu. Neskôr sa pridružili rôzne alergie (na peľ, trávy, roztoče atď), časté bronchitídy,  angíny, dyspeptické ťažkosti (bolesti bruška, hnačky, zvracanie, nafukovanie atď), začínajúca astma, kožné  problémy, zastavený rast a poslednou  kvapkou bolo podozrenie na smrteľnú  dedičnú  chorobu  –  cystickú  fibrózu.  Ako dvaapolročná už pila množstvo sirupov, užívala lieky a mala predpísanú prísnu diétu. Rôzne mastičky, spreje a časté návštevy alergologických, gastroenterologických a genetických ambulan cií jej vôbec na zdraví nepridávali. Skôr naopak. Jej stav bol ako na hojdačke – týždeň dobre a týždeň zle.

Čítať ďalej...

Zelené potraviny a hematologické ochorenie

V roku 1997 som žila obyčajným životom. Bolo mi 29 rokov, mala som 9 ročnú dcéru. Občas som sa cítila unavená, zadýchaná, jednoducho to nebolo úplne ono. Zdravotné prolémy som si ale vôbec nepripúšťala. Obvodný lekár ma vyšetril a poslal domov s tým, že to je len nejaká viróza. Po krátkej dobe sa mi na krku a v podpazuší objavili zväčšené uzliny. Krvné testy a vyšetrenie preukázali diagnózu Hodgkinov lymfom v 3 z celkových 4 štádií.

Čítať ďalej...

Zelené potraviny GW a streptokok typu A

Zelené potraviny GW užívam viac ako rok a so mnou aj moje dve deti - 4-ročná dcéra a 7-ročný syn. Deti bohužiaľ užívajú len chlorellu, jačmeň odmietajú. Synovi chlorella moc nechutí, tak tých pravidelných 8 chlorellek denne vždy prehĺtal bez veľkého nadšenia. Na začiatku januára 2014 syn ochorel. Mal kašeľ a teplotu. Vo výteru z krku mu bol zistený streptokok typu A (Streptococcus pyogenes). Bola mu predpísaná antibiotiká - penicilín v tabletách, ktorý vraj na tohto streptokoka najviac zaberá. Do augusta toho istého roku sme dostali na rovnaký problém ďalšie rôzne antibiotiká ešte päťkrát, vrátane penicilínu podávaného injekčne. Posledné antibiotiká na konci augusta už som sa synovi zdráhala dať, pretože mi dávka šestoro antibiotík v priebehu necelých 8 mesiacov pripadala pre detský organizmus absolútne devastujúci.

Čítať ďalej...

Skúsenosť so zelenými potravinami GW a chronická leukémia

Narodila som sa v roku 1955. V 6 rokoch som dostala z mlieka slintačku. Celý mesiac som v nemocnici dostávala transfúzie a infúzie. Keď ma pustili domov, vážila som 14 kíl. Bola mi tam napichnutá žltačka typu C, ale vtedy to ešte nikto netušil. Až do dospelosti som bola neustále unavená a často chorá. V 27 rokoch sa mi narodila dcéra a o desať rokov neskôr aj syn. Pri všetkej tehotenské starostlivosti ma nikto nepripravil na šok, že môj syn bude postihnutý.  Po pôrode ho okamžite odniesli, odmietli mi ho ukázať a sestrička mi oznámila, že by bolo lepšie, keby neprežil, že to vyzerá na rázštep chrbtice s prolapsom mozgu pod tvár.  Že bude celý život vo vegetatívnom stave (bezduché telo). Z ďalších 14 dní si pamätám iba krátke úseky po niekoľkých hodinách.

Čítať ďalej...

Skúsenosť: Bolesti kĺbov a Green Ways

Ako to bolo, je a bude ...

Ešte pred dvoma rokmi som sa potýkala s mnohými zdravotnými problémami. Pojedali som denne deväť druhov práškov, bolo mi čím ďalej horšie. Samozrejme to začalo niekoľko rokov predtým, postupne pri každej lekárskej kontrole mi pribudol k prvému prášku ďalšej atď. Mesačne som vydala za lieky až 1500Kč. Mala som lieky na riedenie krvi, tuky, cholesterol, pískanie v ušiach, slabnúci sluch, bolesti hlavy, kĺbov, páteře.

Čítať ďalej...

Skúsenosti so zelenými potravinami Green Ways a cukrovkou

Keď som sa pred časom stretla so zelenými potravinami Green Ways, tak som k nim nemala moc veľkú dôveru. Napriek tomu som sa rozhodla, že ich vyskúšam. Vzala som jačmeň aj chlorellu Green Ways sestre, pretože ma kolega Ivan Fojtášek uistil, že výborne pomáhajú s cukrovkou. Oboje som odovzdala sestre, ktorá má cukrovku. V tej dobe jej bolo 66 rokov, hodnoty sa jej pohybovali medzi 19-21.

Čítať ďalej...

Zelené potraviny - každodenný pomocník

Pri jednej návšteve známej sme sa bavili o nejakých doplnkoch výživy a padla reč aj na zelené potraviny. Keďže v tom čase som mala veľmi zlé obdobie, bola som unavená, zhoršila sa mi astma a bola som vystresovaná. Spomenula som si na tento rozhovor a po krátkom čase som si zelené potraviny priniesla domov. Časom ma prestala bolieť hľava, a astmatický kašeľ sa mi zmiernil. Okrem toho mi klesol cholesterol.

Čítať ďalej...

Štítna žľaza - nádor

Pred 4 rokmi mi objavili na štítnej žľaze nádor. Poctivo som chodila na kontroly, brala lieky, no nádor sa mi neustále iba zväčšoval. Z tohto dôvodu mi lekári navrhli, aby som šla na operáciu. Vybrali by mi nádor i so štítnou žľazou, ktorá bola v podstate „zdravá", plnila svoju funkciu, no bol na nej nádor. Upozornili ma, že pri tejto operácii môžem prísť dokonca i o hlasivky.Taktiež, ak by odtránili štítnu žľazu, musela by jej funkciu nahradiť hormonálnymi liekmi. Samozrejme. Veľmi som sa toho zákroku obávala.

Čítať ďalej...

Zelený jačmeň a menštruácia

Mala problémy s menštruáciou už od svojich 15 rokov. Už v takom mladom veku mi musela menštruáciu vyvolávať doktorka. Tento scénar sa objavoval každý mesiac počas ďalších 20 rokov. Celé roky som bola liečená hormonálnymi injekciami a rôznymi liekmi. No neprinieslo to želaný účinok, práve naopak.

Čítať ďalej...