Chlorella vulgaris verzus chlorella pyrenoidosa

Ide o dva druhy rias, ktoré sa veľmi podobajú, a predsa sa od seba dosť líšia ako morfologicky, tak aj fyziologicky. Obidve sú širokospektrálna potravina, ktorá nie je liekom, predsa lieči a prinavracia zdravie, vitalitu, detoxikuje organizmus, posilňuje imunitu, disponuje antioxidačnými účinkami, stará sa o správny chod metabolizmu a procesy tvorby energie v tele. Obidve sú vynikajúcim zdrojom ľahko vstrebávaných bielkovín, sacharidov a poskytovateľky veľkého množstva vitamínov, minerálov a enzýmov. Vďaka hodnotným živinám, sa stali vynikajúcim doplnkom zdravej stravy.


Chlorella vulgaris je jednobunková zelená riasa, veľkosti červenej krvinky s tvrdým vláknitým obalom, ktorý nie je stráviteľný. Obsahuje 45% bielkovín, 20% tukov, 20% uhľohydrátov, 5% vlákniny a 10% minerálov a vitamínov. Pestuje sa najmodernejšou technológiou tzv. heterotrofným spôsobom, je to pestovanie chlorelly v uzavretých čistých nádržiach.

Chlorella pyrenoidosa je veľmi užitočným zdrojom živín s vysokým obsahom bielkovín, ktorý môže tvoriť až 60%, ďalej 20% sacharidov a 10% tukov. Okrem toho je bohatá na rôzne druhy vitamínov, chlorofylu, betakaroténu a viaceré minerály. Pestuje sa umelo predovšetkým v tropických a subtropických podmienkach, ale produkuje sa aj z prírodných kultivácii, kde sa pestuje vo veľmi mineralizovaných jazerách.


Chlorella vulgaris je ľahšia na stávenie pyrenoidossa má významnejšie detoxikačné vlastnosti a disponuje obrovským obsahom antioxidantov. Jedna i druhá detoxikujú organizmus a spoločne podporujú zdravý imunitný systém, normalizujú hladinu krvného cukru. Vďaka vysokému obsahu bielkovín, ktoré sa ľahko vstrebávajú, budujú, opravujú svalové a kostné tkanivo, takže udržujú zdravú svalovú a kostnú štruktúru tela.
Chlorella rastový faktor (CGF) upevňuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, ale taktiež urýchľuje hojenie poškodeného tkaniva.
Obidve chlorelly disponujú veľkým obsahom vitamínov, ktoré pôsobia napríklad na reprodukčné funkcie, liečbu rán, pri regulácii krvného obehu, pri srdcových ochoreniach, pri prevencii rakoviny, artritídy, proti predčasnému starnutiu, ako podpora správnej funkcie nervového systému, svalov, získavanie energie zo sacharidov, pri tvorbe červených krviniek, pri absorpcii aminokyselín. Vitamíny sa zúčastňujú takmer na každom telesnom procese a chlorelly ich telu dodávajú v hojnom množstve.
Chlorofyl zelené rastlinné farbivo, ktoré sa skladá z vodíka, uhlíka, kyslíka, dusíka a horčíka, taktiež vitamínov A, B, C, E. Zvyšuje schopnosť tela produkovať hemoglobín (červené krvné farbivo), regeneruje organizmus, spomaľuje proces starnutia, zlepšuje metabolizmus organizmu, ma pozitívny vplyv na liečenie rán, hemoroidov a popálenin, potlačuje zápach, pozitívne pôsobí na črevnú peristaltiku, všeobecne zaberá významné miesto pri regenerácii organizmu.

 

Kedy treba siahnuť po chlorelle

  • pri športe, pri ťažkej fyzickej práci, pri aktívnom živote
  • ako doplnok alkalizujúcich a detoxikačných kúr
  • ak chcete dodať svojmu telu energiu
  • pri diétach s nízkym obsahom bielkovín
  • pri športe a zvýšenej potrebe bielkovín na rast svalstva
  • na doplnenie dôležitých a zdraviu prospešných látok
  • ak potrebujete podporiť zdravú črevnej mikroflóru

Chlorella vulgaris a chlorella pyrenoidosa, vyzerajú rovnako, a predsa sú rozdielne. Obidve sú veľmi užitočné a zdraviu prospešné potravinové doplnky, poskytujú širokú podporu zdraviu, zdravej výživy a zdravého životného štýlu.