Chlorella a tráviaci systém


Chlorella je zásadotvornou potravinou, ktorá pôsobí proti prekysleniu organizmu a udržiava optimálnu hladinu pH v tele. Je to veľmi účinná „superpotravina", ktorá by mala zaujať popredné miesto na jedálnom lístku, každého o svoje zdravie sa starajúceho človeka.

 

Zdravé črevá a ich detoxikácia je doménou chlorelly. Materiál z bunkových stien vplýva na trávenie. Má mimoriadnu schopnosť zlepšovať funkciu čriev, stimulovať rast aeróbnych prospešných baktérií, absorbovať jedy a toxíny črevnom systéme a podporovať optimálnu peristaltiku. Správny a normálny pohyb čriev, zabraňuje reabsorbcii toxínov zo stolice do krvného obehu. Taktiež zvyšuje úroveň prospešnej mikroflóry v tráviacom a črevnom systéme, optimalizuje trávenie, odstraňuje metabolické splodiny z tela, pomáha optimalizovať gastrointestinálny systém, chráni pred vznikom vredových ochorení, podporuje správne a zdravé spracovanie prijatej potravy. Pomáha odstrániť chronickú zápchu a plynatosť, podporuje tvorbu probiotických kultúr, ako je napríklad lactobacillus a bifidobaktérie.

Na rýchlejšom procese vyprázdňovania, prečisťovania a detoxikácie sa podieľajú chlorofyl, CGF, bielkovina a vláknina. Tieto štyri zložky navzájom spolupracujú. Výsledkom ich spolupráce je prečistené hrubé črevo, tráviaci trakt, pečeň i celý cievny systém.
CGF upravuje zažívanie. Baktérie (lactobacily), ktoré sídlia v žalúdku, napomáhajú so spracovaním potravy. Pri užívaní chlorelly sa až štyrikrát rýchlejšie rozmnožujú, ako v bežných podmienkach. Zvýšené množstvo lactocibacilov v tráviacom trakte spôsobuje, že živiny prijímané v potrave, sú lepšie a kvalitnejšie spracované a strávené. Taktiež sa podieľa na ozdravovaní črevnej sliznice a priaznivo pôsobí na črevnú mikroflóru.
Chlorofyl podporuje a vyživuje prospešnú mikroflóru, upokojuje podráždené tkanivo črevnej steny.
Bielkovina je schopná obnovovať a budovať poškodené tkanivá RNA, urýchľuje uzdravovací proces.
Vláknina pôsobí ako prírodná mechanická stierka stien hrubého čreva, zlepšuje peristaltiku a zároveň na seba viaže toxíny, ktoré odvádza prirodzene stolicou z tela von.

Chlorella organizmus dopĺňa o značné množstvo vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín, vlákniny a ďalších výživných látok potrebných pre správne fungovanie tela, ktoré posilňujú imunitný systém a udržujú telo a myseľ v dobrej kondícii.
Stále viac odborníkov sa zhoduje v názore, že správne fungovanie ľudského organizmu je v zabezpečení potravinového reťazca z prírodných zdrojov. Prírodné, teda naturálne je najideálnejšia a najzdravšia cesta k udržaniu si zdravia, vitality a harmónie tela. V žiadnom prípade prírodný zdroj, nemôže byť plnohodnotne nahradený zo syntetických prípravkov.

 

Pokračovať na stránku Zloženie chlorelly pyrenoidosy

tlacitko kupit