Užívanie zeleného jačmeňa

Keďže zelený jačmeň je zdrojom značného množstva výživných látok, je treba začať s jeho užívaním postupne. Organizmus potrebuje určitý čas, aby si na tento zvýšený prísun privykol a prijímal mladý zelený jačmeň bez nepriaznivých prejavov.


Užíva sa (pije) nalačno 20 minút pred jedlom, čím sa dosiahne maximálna stráviteľnosť nutričných látok. Ak si zaradíte do jedálneho lístka, ako jedno hlavné jedlo len nápoj zo zeleného jačmeňa, docielite okrem iného aj rýchlejší úbytok na hmotnosti bez nutričnému deficitu s urýchlením očistných procesov.


Nápojom sa nedá predávkovať. Extrakt zo zeleného jačmeňa neobsahujú lepok (glutén), preto je vhodný aj pre celiatikov a malé deti.


Tri mesiace užívania

Prvé dni užívania zelených potravín, môžu zapríčiniť bolesť hlavy, zhoršenie stavu problematickej pokožky (exémov) prípadne zvýšenú plynatosť. Ide o prechodný sprievodný jav, ktorý trvá zvyčajne niekoľko dní, ale je to zároveň aj dôkaz začiatku očisty vášho organizmu.
Ak užívate lieky na nejaké ochorenie je vhodné, aby ste klasické lieky užili minimálne hodinu pred konzumáciou zelených potravín.

Harmonizácia organizmu sa začína prejavovať po treťom mesiaci užívania. Očista organizmu vrcholí až šiesty mesiac pravidelného užívania.

1. mesiac užívania - prebieha najväčšie čistenie tela, odstraňujú sa zápaly a vylučuje sa najväčší odpad
2. - 3. mesiac užívania - telo sa stále čistí, ale zároveň sa aj zasycuje, začínajú sa regenerovať a harmonizovať jednotlivé orgány a systémy v organizme

 

Prvé tri dni užívania

Užívanie (pitie) začínate ráno úplne nalačno cca 20 minút pred jedlom. Výťažok pôsobí na organizmus povzbudzujúco rovnako ako ranná káva, zároveň do tela dodáte hodnotné výživové látky a osviežite telo i myseľ. Už v ústach sa niektoré zložky začínajú vstrebávať do organizmu, je veľmi jemný preto úplné 100% vstrebanie trvá spomínaných 20 minút. Po tejto dobe môžete raňajkovať obvyklým spôsobom.


Prášok zeleného mladého jačmeňa sa rozpúšťa v studenej alebo vlažnej vode, ak teplota vody prekročí 48°C sa znehodnocujú sa významné látky v produkte. Pije sa po malých dúškoch.

Minerálne vody sú úplne nevhodné na prípravu nápoja. Prášok zeleného jačmeňa a minerálna voda = reakcia so zásaditými zložkami šťavy, následkom je zmena v nutričnej hodnote a spenenie nápoja.
Jednu čajovú lyžičku prášku rozmiešajte v pohári čistej vody, u detí postačuje polovičná dávka. Dvojnásobnú dávku môžu použiť jedinci s ochorením, alebo trpiaci prekyslením organizmu. Na chuť trávy si postupne zvyknete.

 

Nasledujúce dni užívania

Pokiaľ zelený jačmeň organizmus prijíma bez negatívnych prejavov, môžete si pridajte dávku v podvečerných hodinách, zhruba 2 hodiny po jedle. Extrakt vypitý pred spaním zníži kyslosť krvi a zlepší spánok. Ak pociťujete veľký nárast energie, tak druhú dávku presuňte do skorších podvečerných hodín. Pokiaľ zelený jačmeň užívate k liečbe, mali by ste vydržať. Pôsobenie jačmeňa sa u každého prejaví za inú dobu. Môže sa stať, že sa prejaví bolesť v oblasti žalúdka. V takomto prípade postačuje znížiť dennú dávku prášku na prípravu nápoja a podľa potreby predĺžiť fázu privykania, keď problémy pominú treba sa vrátiť ku štandardnému dávkovaniu.

 

Nechuť ku konzumácii mladého zeleného jačmeňa

Môže sa stať, že máte problém si zvyknúť na jeho typickú trávovú chuť. Zvyčajne postačuje na niekoľko dní znížiť dávku prášku, alebo si pripraviť šťavu v menšom množstve vody. V takomto prípade je potrebné zapiť hustejší kokteil väčším množstvom čistej vody. Neviete si stále privyknúť? Tak si skúste do nápoja primiešať 0,5 dcl 100% jablkovej, mrkvovej, alebo paradajkovej šťavy. Nikdy nemiešajte s grepovou šťavou. Grep obsahuje látky, ktoré znižujú vstrebávanie účinných látok do organizmu. Ak problém s konzumáciou pretrváva môžete si dennú dávku rozpustiť v jednom až dvoch litroch vody a nápoj popíjať po dúškoch počas celého dňa.

 

Kedy nie je vhodné jačmeň konzumovať

  • ak je alergia na jačmeň prejavujúca sa ako neprimeraná očistná reakcia, aj po znížení dávky a stav reakcie sa nezlepšuje
  • prebiehajúca rádioterapie, ožarovanie
  • po operácii žalúdka, tenkého, hrubého a slepého čreva (týždeň po operácii)
  • po transplantáciách orgánov a tkanív
  • pri chronických hnačkách alebo zvracaní
  • pri akútne zápale žilového systému
  • pri akútnej pľúcnej embólie

Počúvajte svoje telo a jeho reakcie, zelený nápoj pomáha prinavracať zdravie, vitalitu, podporuje zdravý rast a preventívne chráni pred rôznymi ochoreniami, zároveň podporuje optimálne fungovanie tela a nezameriava sa na určité ochorenia ako klasické lieky. Organizmus človeka regeneruje a harmonizuje zároveň.

 

Pokračovať na stránku Nápoj z mladého jačmeňa

tlacitko kupit