Naša veľká premena s potravinami GW

Začiatok príbehu so zelenými potravinami u mňa naštartovalo až zúfalstvo zo zlého zdravotného stavu mojej vtedy päťročnej dcérky Rebeccy.  Už ako štvormesačná dostala prvé antibiotiká  pri zápale pľúc. V piatom mesiaci jej  zistili intoleranciu na laktózu, pričom musela dodržiavať prísnu diétu. Neskôr sa pridružili rôzne alergie (na peľ, trávy, roztoče atď), časté bronchitídy,  angíny, dyspeptické ťažkosti (bolesti bruška, hnačky, zvracanie, nafukovanie atď), začínajúca astma, kožné  problémy, zastavený rast a poslednou  kvapkou bolo podozrenie na smrteľnú  dedičnú  chorobu  –  cystickú  fibrózu.  Ako dvaapolročná už pila množstvo sirupov, užívala lieky a mala predpísanú prísnu diétu. Rôzne mastičky, spreje a časté návštevy alergologických, gastroenterologických a genetických ambulan cií jej vôbec na zdraví nepridávali. Skôr naopak. Jej stav bol ako na hojdačke – týždeň dobre a týždeň zle.

Keď nám pani doktorka predpisovala desiate antibiotiká za posledný rok, pochopila som, že tadiaľto naša cesta nevedie. Potrebovali sme zmenu, ibaže vtedy som ešte nevedela, akú. Pociťovala som nesmiernu bezmocnosť. Až kamarátkin nahlas vyslovený postreh, že moje dieťa bude zdravé, keď budem zdravá ja, podčiarknutý vetou: „Nikdy nemôžeš dať to, čo sama nemáš!“ ma donútil sa zamyslieť nad sebou, svojím životom a vzájomne prepojenými súvislosťami medzi mojím zdravím a zdravím mojej rodiny. Trpela som chronickou  zápchou,  zápalom hrubého čreva,  helikobakterom, pigmentovými škvrnami, mala som gynekologické problémy, problémy s metabolizmom, so zubami, s nechtami, cítila som sa neuveriteľne unavená a vyčerpaná.

Nepochopím, ako som si mohla  myslieť, že moje dieťa bude zdravé, keď ja sama som v tridsiatke mala viac chorôb, ako moja takmer 70-ročná babička. Našťastie som na dovolenke stretla Markétu Janoutovú, ktorá mi predstavila tzv. zelený  zázrak. Spočiatku som zeleným potravinám veľmi neverila, myslela som si ,že je to iba reklamný ťah. Avšak keď sa objavili zrazu ďalší traja ľudia nezávisle od seba, ktorí  boli so ZP spokojní, tak som sa rozhodla ich tiež vyskúšať. Vďaka Bohu, že k produktom je zákaznícky servis, pretože bez podpory, motivácie, usmerňovania vytrvalej a trpezlivej Markéty by som pravdepodobne neprešla očistou a nevzala svoj život do vlastných rúk. Približne po troch, štyroch týždňoch užívania som mala pocit, akoby som sa znova narodila. Akoby mi niekto zložil ťažké závažie z nôh, ktoré mi nedovolili vzlietnuť a uvidieť tú krásu okolo seba. Z chorej, nešťastnej, nervóznej a vystresovanej mamičky sa stal NOVÝ, šťastný, zdravý  človek, ktorý žije NOVÝ, pravdivý,zmysluplný a slobodný život.

Postupne sa ku mne pridala celá rodina, moji priatelia a nakoniec aj spoluhráčky z hádzanej. Potrebovala som túto príučku od života, aby som sa zobudila, zamyslela a začala konečne ŽIŤ a vážiť si všetko, čo mi život prináša. A čo naša  Rebecca?  Po necelom polroku užívania ZP sa jej stav radikálne zlepšil. Z chorého, smutného dievčatka vyrástla po 3,5 roku krásna zdravá  mladá  slečna, ktorá o „zázračných“ potravinách teraz všade hovorí. Nedá mi tiež nespomenúť moju maminku, ktorá mala veľké problémy s kĺbmi, nevedela  ani  vstať z postele. Pri užívaní ZP sa jej stav do piatich mesiacov neuveriteľne zlepšil a to ani nehovorím o kvalite vlasov, nechtov, zubov, pokožky, ustúpili tráviace ťažkosti, napravila sa psychika. Často sama hovorí, že sa cíti na „40“. Na zelených potravinách je najúžasnejšie to, že uzdravujú nielen jazvy na tele, ale aj na duši. Po skúsenostiach s jačmeňom a chlorellou som sa rozhodla šíriť „zelené posolstvo“ ďalej prostredníctvom sieťového marketingu, ktorý vnímam ako obrovskú príležitosť na kompletnú premenu celého človeka.

Dnes si už  neviem ani predstaviť život bez jačmeňa, chlorelly a mojej „zelenej rodiny“ Som veľmi vďačná za to, že môžem byť súčasťou spoločnosti, ktorá robí svet krajším, lepším a slobodnejším miestom na život. Ale to už je ďalší príbeh. Prajem všetkým, aby objavili kúzlo ZP tak isto ako ja  a vydali sa na vlastnú dobrodružnú plavbu životom, s tými správnymi ľuďmi na palube.

Miroslava F.
Šurany