Skúsenosť so zelenými potravinami GW a chronická leukémia

Narodila som sa v roku 1955. V 6 rokoch som dostala z mlieka slintačku. Celý mesiac som v nemocnici dostávala transfúzie a infúzie. Keď ma pustili domov, vážila som 14 kíl. Bola mi tam napichnutá žltačka typu C, ale vtedy to ešte nikto netušil. Až do dospelosti som bola neustále unavená a často chorá. V 27 rokoch sa mi narodila dcéra a o desať rokov neskôr aj syn. Pri všetkej tehotenské starostlivosti ma nikto nepripravil na šok, že môj syn bude postihnutý.  Po pôrode ho okamžite odniesli, odmietli mi ho ukázať a sestrička mi oznámila, že by bolo lepšie, keby neprežil, že to vyzerá na rázštep chrbtice s prolapsom mozgu pod tvár.  Že bude celý život vo vegetatívnom stave (bezduché telo). Z ďalších 14 dní si pamätám iba krátke úseky po niekoľkých hodinách.


Táto predpoveď sa našťastie nevyplnila.  Bol to veľký nádor v tvári. Druhý deň po narodenie môjho syna operovali a takmer mu museli rozpoliť tvár, aby nádor odstránili. Cez všetky neutešené prognózy a veľmi vážne zdravotné problémy sa ubiehajúcimi rokmi jeho stav lepšil a stabilizoval. Absolvoval 22 celkových anestézií. Keď boli synovi asi 3 roky, začali sa u mňa prejavovať závažné zdravotné problémy a bola mi zistená žltačka typu C, o ktoré sa celé roky nevedelo. Za ďalšie 4 roky sa u mňa prejavili príznaky chronickej leukémie, tá bola neskôr prehodnotená ako vysoko zhubný typ lymfómu.

Celé tie roky stresov si začali vyberať svoju daň. Neustále som nekontrolovateľne chudla a bola som smrteľne vyčerpaná a bez záujmu o akékoľvek dianie. Začal kolotoč chemoterapiou, ktorý trval s niekoľkých mesačnými prestávkami 5 roko.v  Ožarovali mi slezinu. To všetko bez valných úspechov, lymfóm sa nechcel vzdať. Moje telo bolo tak otrávené stálymi chemoterapiami, že som bola hospitalizovaná takmer každý mesiac s infekciami. Moja zničená imunita nevládala už nič a všetky antibiotiká bolo nutné dávať priamo do žíl. Slezinu mi nakoniec vzali a skoro všetky uzliny na krku, v podpazuší aj v slabinách. Ďalšie chemoterapia už neprichádzali do úvahy a začala som dochádzať každý mesiac na 4-hodinovej infúziu s udržiavacou liečbou na princípe protilátok. To trvalo asi 3 roky. Bola som v invalidnom dôchodku, vážila som 49 kg a vyhliadky žiadne.

Potom som pred 7 rokmi spoznala zelené potraviny. Zaradila som si do jedálnička šťavu z mladého jačmeňa a jedla som Chlorellu pyrenoidosa od GW.  Po piatich mesiacoch konzumácia ZP mi bola všetka liečba prerušená pre dobrý zdravotný stav. To trvalo 3 roky. Potom po veľmi náročnom sťahovaní mi opäť nasadili udržiavaciu liečbu na asi 6 mesiacov. Od tej doby som 3,5 roka opäť bez akejkoľvek liečby a celých 7 rokov nebola potreba hospitalizácia. Môj zdravotný stav je uspokojivý, bez liekov. Pravidelne ma kontrolujú na hematoonkológie. Môj lekár dlho neveril v účinok ZP, ale dnes už mám v karte napísané: " určite značný vplyv psychiky a výživových opatrení " Po tejto vlastnej skúsenosti som sa začala ZP profesionálne zaoberáť. Získala som certifikát odborného poradcu v oblasti ZP.

Z.K. Praha