Chlorella

Chlorella pyrenoidosa, Chlorella vulgaris a  Spirulina.

Známe, mikroskopické a živinami nabité riasy, ktoré sa tepelne neupravujú a vzájomne sa v rámci zdravej výživy dopĺňajú. Ich vzájomnú symbiózu konzumenti nie len cítia, ale i vidia cez pozitívnu spätnú väzbu na svojom organizme a zdraví. Riasy patria medzi najkomplexnejšie „super potraviny" na svete. Sú vynikajúcim zdrojom ľahko vstrebávaných bielkovín, sacharidov a poskytujú široké spektrum vitamínov, minerálov a enzýmov.

 

Pravdou ostáva, že základným zdrojom energie tela je pestrá, vyvážená a pravidelná strava doplnená o fyzický pohyb. Potravinové doplnky sú pre organizmus a zdravie, niečo ako bonus, ktorým si podporíte svoje zdravie a vitalitu, ale treba mať na zreteli, že potravinový doplnok nie je plnohodnotná náhrada základnej potravy.
Užívanie Chlorelly či kombinácia chlorelly a Jačmeňa, pôsobí preventívne i liečebne pri mnohých ochoreniach. Pomáha navracať a udržiavať zdravie, podporuje imunitný systém, udržiava organizmus v dobrom fyzickom a psychickom zdraví.
Tieto riasy sú bohaté na rastlinné bielkoviny, železo, betakarotén a dôležitý vitamín pre výživu nervovej sústavy vitamín B12, ale taktiež zdraviu nepostrádateľné základné esenciálne mastné kyseliny. Okrem spomínaného obsahujú celý rad rôznych minerálov, vitamínov a živín bez ktorých organizmus nemôže byť zdravý a plný energie.

 

Vlastnosti Chlorelly a Spiruliny

Tieto produkty sú 100% prírodné, nie sú geneticky modifikované (non-GMO), neobsahujú prídavky cukru, farbív, konzervačných a iných zvýrazňujúcich látok, sú úplne na prírodnej báze bez zaťažujúcich „éčiek". S preukázateľnými proti nádorovými vlastnosťami. Zásluhou ich schopnosti viazať na seba voľné radikály, čím sú príznačné aktívne antioxidanty, ktorými rozhodne Chlorella a Spirulina disponuje. Ich pravidelné užívanie zvyšuje odolnosť organizmu aj proti všade prítomným infekciám a vírusom.
Pokiaľ preferujete aktívny pohyb, ťažko fyzicky pracujete, alebo ste po psychickej stránke vyčerpaný, užívaním „zelených potravinových doplnkov" postupne zistíte účinky. Zlepší sa fyzická aj psychická výkonnosť. Nezadýchate sa tak rýchlo a máločo vás vyvedie z miery, nerozčúlite sa. Ak trpíte vyšším krvným tlakom, ten sa bude postupne upravovať, zároveň sa reguluje aj správna hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Jednoznačne tak Chlorella ako aj Spirulina je unikátna v prevencii všetkých civilizačných chorôb, nevynímajúc diabetes, choroby celého kardiovaskulárneho systému a srdca. Je to vhodný prípravok pre všetky vrstvy obyvateľov a všetky vekové kategórie vrátanie detí, tehotných i dojčiacich žien, športovcov i seniorov.


Užívanie produktov s obsahom Spiruliny a Chlorelly má určite veľký význam nie len pri ochoreniach, ale aj pri oslabenom organizme, v období rekonvalescencie, ako prostriedok detoxikácie alebo posilnenia organizmu. Organizmus si vezme iba toľko, koľko potrebuje. Kto má vzorný a pestrý jedálniček a netrpí žiadnym zdravotným neduhom, má dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, dosť síl na produktívny život, dobrú náladu, taký človek by asi ani nepotreboval potravinové doplnky, iba ak k prevencii zdravia a podpore vitality.