Chlorella pyrenoidosa

Chlorella pyrenoidosa je jednobunečná sladkovodná riasa s najvyšším obsahom chlorofylu. Jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buniek, ktoré sa podieľajú na ozdravení nášho tela.
Chlorella obsahuje kompletné spektrum výživných látok i energiu. Pestuje sa v teplom klimatickom pásme a tam načerpanou energiou prehrieva ľudský organizmus,  je  výberovou potravou pre naše bunky. Môžeme ju vnímať ako organicky pestovanú zeleninu najvyššej kvality.

 

Chlorellová vláknina pôsobí vďaka sporopolleínu celkom výnimočne. Bunečné steny Chlorelly na seba nevratne viažu toxické látky, ktoré potom z organizmu odchádzajú prirodzenou cestou (stolicou). Pevná vláknina Chlorelly mechanicky (ako kefy) odstraňuje nánosy odpadu, prichyteného v tráviacom trakte.

Chlorella posilňuje imunitu celostným pôsobením. Vytvára nepriateľské prostredie pre nepriateľské organizmy a priateľské prostredie pre organizmy prospečné. Vďaka čisteniu naštartuje obranné mechanizmy. Nasýtením buniek dodá energiu k boju o život.

 

 

Chlorella pyrenoidosa jej význam pre zdravie

Chlorella, existuje na zemi už 2,5 miliardy rokov. Za svoje prežitie vďačí efektívnemu mechanizmu obnovovania DNA. Poslednej dobe sa dostala do popredia záujmu viacerých vedcov z rôznych krajín, ako potravina 21. storočia.
Skladá sa zo 60% bielkovín, 20% sacharidov a 10% tukov.
Chlorella je kompletný zdroj živín, ktorý posilňuje imunitný systém, likviduje baktérie, vírusy, chemikálie, cudzie proteíny. Zvyšuje úroveň prospešnej mikroflóry v tráviacom trakte, tým podporuje a zlepšuje trávenie, napomáha pri liečbe vredov, koliky. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi, a tým preventívne pôsobí proti srdcovým a kardiovaskulárnym chorobám. Účinne detoxikuje organizmus, viaže na seba toxické látky. Je účinná proti všetkým druhov rakoviny, má vplyv aj na karcinogény, ktoré spôsobujú kožné nádory a nádory v pečeni. Stimuluje rast a obnovu tkanív, upravuje metabolizmus cukru tak, že udržuje jeho hladinu na správnej úrovni. Má veľmi významný vplyv pri obnove rádioaktívneho poškodenia organizmu, chudokrvnosti, zvyšuje hladinu antioxidantov, pri absorpcii olova z tela jeho naviazanie a vylúčenie z tela. Znižuje vedľajšie účinky pri chemoterapii, poskytuje ochranu pred gama žiarením, pôsobí proti chemickým vplyvom a toxínom z vonkajšieho prostredia. Účinkuje proti demencii u staršej populácie (Alzheimerova choroba).

 

Pokračovať na stránku Chlorella pyrenoidosa a jej vlastnosti

tlacitko kupit