Skúsenosti so zelenými potravinami Green Ways a cukrovkou

Keď som sa pred časom stretla so zelenými potravinami Green Ways, tak som k nim nemala moc veľkú dôveru. Napriek tomu som sa rozhodla, že ich vyskúšam. Vzala som jačmeň aj chlorellu Green Ways sestre, pretože ma kolega Ivan Fojtášek uistil, že výborne pomáhajú s cukrovkou. Oboje som odovzdala sestre, ktorá má cukrovku. V tej dobe jej bolo 66 rokov, hodnoty sa jej pohybovali medzi 19-21.

Pichala si 5x denne inzulín a napriek tomu to šlo dole veľmi pomaly. Celkovo sa necítila dobre, nikam nechodila, vyhýbala sa ľuďom, pretože si mimo domov nechcela inzulín pichať.

Začala teda jesť jačmeň aj chlorellu Green Ways. Chlorellu prijala rýchlo, ale s jačmeňom zápasila. Tento zápas sa jej podarilo vyhrať. Chlorelly jej 20 tabliet denne a jačmeň pije 2x až 3x denne, ako ju to vychádza s liekmi.

Asi za necelý mesiac mala kontrolu u svojho diabetológa. A konalo sa prekvapenie, pretože hodnoty sa začali pohybovať medzi 13 a 15. Radosť to bola veľká, ale ešte väčšie prekvapenie bolo, keď po ďalšom mesiaci boli hodnoty ešte nižšie. Dnes, po takmer dvoch rokoch, sú hodnoty celkom ustálené medzi 7 - 11 a na tejto hodnote trvajú viac ako rok, čo je už úplne niečo iné. Síce si stále pichá 5x denne, ale hodnota jednotiek je už výrazne nižšia.

Zelené potraviny nemali vplyv len na cukrovku. Bola to aj psychika. Sestra odmietala vychádzať von, medzi ľudí. Byt opúšťala len za účelom návštevy lekára a nevyhnutných nákupov. Dnes to je už úplne iný človek, ktorý žije normálny spokojný život a teší sa z každého dňa. Pribudlo jej energie, začala chodiť medzi kamarátky a bývalej kolegyne a do spoločnosti, začala navštevovať divadlo, ale to všetko pred tým vôbec nepadalo do úvahy.

Čo ma najviac prekvapilo? Keď som u nej doma uvidela chodecké prútika a spýtala som sa jej, na čo ich má. A ona sa mi pochválila, že denne chodí s paličkami na 2,5 hodinovej vychádzky, na ktoré sa veľmi teší. Došlo to tak ďaleko, že keď počasie nedovolí ísť na túto prechádzku, tak je z toho celá nešťastná.
Som veľmi rada, že sa mi do rúk dostali tak úžasné produkty, ktoré pomáhajú ľuďom.

Anna Mosportová
Lubina 9. januára 2015