Chlorella pyrenoidosa a jej vlastnosti

Veľmi dôležitý a telu potrebný chlorofyl predovšetkým s dezodoračným, dezinfekčným a antioxidačným účinkom, ktorý napomáha hojeniu rán, vredov, upravuje hladinu cholesterolu v krvi, má priaznivý vplyv na karcinogény, ktoré spôsobujú kožné nádory alebo iné rôzne druhy rakoviny, rovnako pozitívne pôsobí na rast, dýchanie a celkovo na metabolizmus, v neposlednom rade účinne pôsobí aj proti chemickým vplyvom toxínov z vonkajšieho prostredia. Chlorofyl spolu s betakaroténom majú protimutagenný účinok.
Vitamíny A (betakarotén), slúži na ochranu pokožky pred ultrafialovými lúčmi, preventívne pôsobí proti rakovine pľúc.
Vitamín C pôsobí proti infekciám a krvácaniu. Rad vitamínov skupiny B, ktoré zvyšujú odolnosť voči stresu a napätiu, vitamín B12 pôsobí proti únave.
Aminokyseliny vrátane cenných esenciálnych mastných kyselín ako je lysin, ktorý pôsobí proti oparom, tryptofan podporuje kvalitný a nerušený spánok, fenyl alanin je proti únavový, ďalej sú to nukleové kyseliny DNA a RNA, ktoré majú omladzujúci efekt a zároveň organizmus pred degeneratívnymi ochoreniami. 1 gram Chlorelly obsahuje 29,5 mg RNA a 2,8 mg DNA.
Minerály najmä horčík, ktorý je potrebný pre duševné zdravie a taktiež priaznivo vplýva proti astmatickým záchvatom. V kombinácii s vápnikom prevenčne pôsobia proti osteoporóze, má vysoký obsah železa, ktorý pôsobí proti anémii (chudokrvnosti).
Rastový faktor CGF, pôsobí ako probiotikum, ktorý podporuje rast lactobacilov v črevnom trakte, čo je podstatné aj pri užívaní antibiotík. Podporuje metabolizmus a vstrebateľnosť živín do organizmu, taktiež schopnosť vylučovania toxínov z tela. Stimuluje regeneráciu tkanív a obnovu buniek, zvyšuje imunitu, tvorbu bielych krviniek a  zlepšuje plodnosť.
Telu nepostrádateľná vláknina, ktorá na seba viaže ťažké kovy, taktiež podporuje detoxikáciu a čistenie organizmu, napomáha k správnemu fungovaniu celého črevného systému.

 

Chlorella upevní vašu prirodzenú obranyschopnosť proti civilizačným chorobám a urýchli hojenie poškodeného tkaniva, upraví trávenie, dodá energiu, pocit mladosti a vitalitu.

 

Pokračovať na stránku Chlorella a prirodzené detoxikačné reakcie organizmu

tlacitko kupit