Zelené potraviny a hematologické ochorenie

V roku 1997 som žila obyčajným životom. Bolo mi 29 rokov, mala som 9 ročnú dcéru. Občas som sa cítila unavená, zadýchaná, jednoducho to nebolo úplne ono. Zdravotné prolémy som si ale vôbec nepripúšťala. Obvodný lekár ma vyšetril a poslal domov s tým, že to je len nejaká viróza. Po krátkej dobe sa mi na krku a v podpazuší objavili zväčšené uzliny. Krvné testy a vyšetrenie preukázali diagnózu Hodgkinov lymfom v 3 z celkových 4 štádií.


Stala som sa onkologickým pacienzom. Nasledovala vyčerpávajúca, takmer ročná agresívna onkologická liečba, ktorú si nevie predstaviť nikto, kto ju nezažil. Po chemoterapiách mi vypadali vlasy, mihalnice, obočie, čo som považovala za prechodnú kozmetickú vadu, ale úporné vracanie a nevoľnosti boli hotový očistec. Psychicky som liečbu zvládala dobre, moja malá dcérka potrebovala svoju mamku. Tak som to mala v hlave nastavenej a nikdy som si počas tej doby nepripustila, že by to mohlo byť inak. Lekári boli spokojní, liečba skončila. Ďalej som si žila spokojný život, keď po 7 rokoch choroba udrela znovu v ešte zákernejšej podobe. V roku 2005 som skončila opäť s Hodgkinovým lymfómom vo fakultnej nemocnici v Hradci Kralové. V krvi mi chýbali krvné doštičky, červené krvinky sa rozpadali. Lekári mi odobrali slezinu, ktorá má vplyv na tvorbu krvných doštičiek. Moja imunita bola na nule. V nemocnici som sa nakazila bacilom pľúcna pneumónie. Celý mesiac som preležala na JIP v umelom spánku s pľúcnou ventiláciou. V túto dobu ma nič netrápilo, ale moja rodina zažila peklo. Bolo im povedané, že môj zdravotný stav je kritický a šanca na prežitie sú len 3 percentá. Po prebudení som sa znova učila používať ruky a nohy. Za šesť mesiacov liečby v nemocnici som sa vrátila domov a môj zdravotný stav nebol vôbec dobrý. V hlave som si nastavila, že som chorá, a zmierila sa s tým. Rodina sa o mňa starala ako o krehkú kvetinku.

Toto bolo moje druhé hematologické ochorenie a po ňom v rýchlom slede nasledovali ešte ďalšie dve. Každý deň som jedla veľké dávky liekov, ktoré mi spôsobili žalúdočné vredy a krvné trombózy. Dlhodobo užívané kortikoidy zapríčinili rozpad kolena s následnou operáciou TEP náhrada kolenného kĺbu. Opakovaná onkologická liečba moje telo úplne zdevastovala. Bola som nešťastná, nespokojná, stále chorá, ale žila som.

Na jar roku 2014 som náhle ovdovela. Môj manžel sa rozhodol ukončiť svoj život. Prehodnotila som 46 rokov svojho života a pochopila, že to, čo sa stalo, sa jednoducho stať malo a muselo. Uvedomila som si, čo od života očakávam, a začala meniť sama seba, svoje myslenie. S novým životom prišli noví známi, nové možnosti. V októbri mi kamarátka Eliška dala zelené potraviny od Green Ways. Po krátkej dobe konzumácia Jačmeňa a Chlorelly som cítila, ako moje zdravotné problémy postupne odznievajú. Dlhé roky som denne užívala Helicid na žalúdočné vredy, teraz už veľmi zriedka. Problémy s tlakom sú po 5 mesiacoch konzumácie ZP preč. Pri kontrole na hematológii môj lekár konštatoval, že takéto krásne krvné testy u mňa za tie dlhé roky ešte nevidel a po 12 rokoch mi vysadil Warfarín. Povedal, že má zo mňa veľkú radosť a vidí úplne novú ženu s elánom a chuťou do života.

V decembri v roku 2014 som podpísala registráciu GW. Chcem posolstvo ZP šíriť okolo seba, keď pomohli mne, pomôžu aj ostatným. Výsledky sa už dostavujú. Mám veľmi dobrý pocit z môjho Skeptického otecka, ktorý mi po krátkej dobe pitia Jačmeňa volal, ako sa mu zlepšil cukor a dobre sa cíti. Ďakujem mojej poradkyňu Eliške Včelišové, že ma priviedla do fajn party, a celému tímu, ktorý ma prijal medzi seba. Je mi v našej partii veľmi dobre a na spoločné stretnutia sa vyslovene teším. Dlhé roky som v plnom invalidnom dôchodku a teraz mám činnosť, ktorá ma baví a napĺňa uspokojením. Verím, že po tom všetkom, čím som si v živote musela prejsť, už som v poriadku. Začala som úplne nový život s čistým štítom, s novými ľuďmi a novými príležitosťami.Túto šancu, ktorú mi osud dal, už nepromarním.

Držte mi palce
Jana Z., Hostinné