Chlorella vulgaris a jej vlastnosti

 

Chlorella je prírodným zdrojom rastlinných bielkovín, vitamínov, minerálov, stopových prvkov a vlákniny. Tak ako predchádzajúca riasa obsahuje veľké množstvá esenciálnych aminokyselín, nenasýtené kyseliny, nukleové kyseliny (RNA/DNA). Celú radu telu potrebných vitamínov ako je vitamín A, ten je kľúčový pre správne reprodukčné funkcie a taktiež zdravú očnú sietnicu, vitamín C známy ako antioxidant, zabraňuje predčasnému starnutiu, vitamín E, taktiež pôsobí ako antioxidant, a je dôležitý v prevencii ochorení, vitamín K stará sa o zdravie krvi, srdca a kostí, vitamíny zo skupiny vitamínov B najmä B1, B2, B3, B6, B9 a vitamín B12.
Beta karotén je silný antioxidant, neutralizuje škodlivé účinky voľných radikálov.

Pozvoľne uvoľňované minerálne látky z chlorelly sú nevyhnutné pre zdravé fungovanie organizmu, ako je vápnik, horčík, železo, draslík, selén, horčík. Železo je významné pri tvorbe červených krviniek, fosfor správna funkcia buniek, vápnik zdravé silné zuby a kosti, draslík so sodíkom zabezpečujú nervové impulzy a svalové reakcie. Bez horčíka sa vápnik neukladá do kostí, preto je nevyhnutný pre zachovanie zdravých a pevných kostí, taktiež správnu funkciu svalov, krvného obehu a krvného tlaku.

Chlorella je najbohatší a najvýznamnejší zdroj chlorofylu vôbec (zelené farbivo). Za pomoci chlorofylu sa z tela odstraňujú ťažké kovy, jedovaté látky a chemické toxíny, regeneruje sa pečeňové tkanivo, prečisťuje a čistí sa krvný systém, podporuje hojenie rán, pôsobí ako silný prírodný deodorant, má výrazné dezinfekčné účinky, ničí škodlivé baktérie plesne a kvasinky. Dôležitú úlohu zohráva i pri tvorbe červených krviniek a taktiež podporuje funkciu srdca. Zaujímavosťou je, že hemoglobín (červené krvné farbivo), má okrem ústredného prvku rovnakú štruktúru ako chlorofyl.

Rastový faktor CGF (Chlorella Growth Factor - Chlorella rastový faktor) nachádza sa v bunkovej stene chlorelly, ten aktivizuje metabolizmus, stimuluje imunitný systém, upevňuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu proti chorobám, vírusom a zároveň urýchľuje hojenie poškodeného tkaniva. CGF je zložený z derivátov kyseliny nukleovej RNA/ DNA, ktoré napomáhajú riadiť bunkový rast, reprodukciu, regeneráciu a opravu poškodených buniek, vývoj a rast, zlepšujú plodnosť a majú stimulujúci účinok na organizmus.

 

Pokračovať na stránku Zloženie chlorelly vulgaris

tlacitko kupit