Zelený jačmeň a problémy s vyprázdňovaním

Mám 38 rokov a mávala som veľké problémy s vyprázdňovaním. Na veľkú som išla raz za 4 až 5 dní. Často som bola na tom tak, že som si nemohla ani poriadne sadnúť.

Keď už som si nevedela dať rady, dala som si preháňadlo, no tomuto som sa uchýlila len výnimočne. Absolvovala som rôzne nepríjemné vyšetrenia. Nič mi nenašli. Zmenila som úplne stravovanie, kopu čerstvej zeleniny, pitný režim, všetko ako mi odporučil špecialista, avšak ani táto zmena mi nepomohla. V lekárni mi poradili viaceré prípravky, ktoré som poskúšala, no bez výsledku, alebo len s krátkodobým výsledkom.

Potom mi ešte poradili nech vyskúšam zelený jačmeň. Samozrejme som po predchádzajúcich skúsenostiach tomu neverila. Brala som to ako "ďalší" so zázračných prostriedkov, ktoré "určite vyriešia" váš problém. Ale bolo mi natoľko zle, že som ho zobrala. Zo začiatku som mala pocit, že sa mi asi niečo stane. Strašne som nafúkla, ale niet sa čo čudovať pri mojom nepravidelnom vyprázdňovaní. Samozrejme som dostala kŕče, vetry. Postupne sa to začalo uvoľňovať a upravovať a s vylučovaním stolice už teraz nemám žiadne problémy. Tento stav sa neupravil zo dňa na deň, no teraz chodím na "veľkú" pravidelne. Znie to hlúpo, ale je to naozaj skvelý pocit a kto nepozná opačný stav, tak nevie, o čom hovorím. Takže keď píšu, že pôsobí dobre na trávenie a vyprázdňovanie, tak asi niečo na tom jačmeni bude :-). Aj keď si stále myslím, že to nie je všeliek, ale mne na ten môj veľký problém našťastie pomohol. Je na každom z nás, čo si vyberie.

 

Mária C. Bratislava