Zelené potraviny

 

 „Zelené potraviny nie sú liekom a predsa liečia“

(Válav Rathouský, Green Ways)

 

Sú bežnou a každodennou súčasťou nášho života. Sú to kvalitné potraviny s vysokým obsahom nutričných látok ktoré vyživujú ľudský organizmus.
Odborníci v oblasti výživy dodávajú, že by sa zelené potraviny mali stať bežnou súčasťou nášho jedálnička. Ich účinok sa nedá porovnať so žiadnymi umelo vytvorenými doplnkami. Výživné látky sú navzájom prepojené a dopĺňajú sa.
Zelené potraviny sú minimálne upravované prírodné produkty spracované výlučne šetrnými technológiami, aby v čo najväčšej miere zachovali obsah enzýmov, vitamínov a ďaľších živých látok. Ich výhodou je, že sa môžu sa jesť celoročne.

 

Rozhodli ste sa pre neobyčajne efektívnu kombináciu a chcete užívať zelený jačmeň a chlorellu súčasne?

Aby kombinácia týchto dvoch potravinových doplnkov bola čo najúčinnejšia, a priniesla požadovaný zdravotný efekt, je vhodné začať užívať ako prvý jačmeň. Cca po dobe dvoch týždňov zaradíme aj chlorellu. Môžeme ich začať užívať aj súčastne, ale týmto sa vyhneme prípadným silným očistným účinkom, ktoré pri užívaní môžu nastať (zápcha, plynatosť, hnačka...) Každý organizmus je iný, tak aj užívanie zelených potravinových doplnkov je individuálne. Vždy treba počúvať svoje telo, jeho odozvy a reakcie. Organizmus si musí pozvoľna privykať a nie je vhodné detoxikačný proces urýchľovať. Ak sa rozhodnete zaradiť do užívania popri jačmeni aj chlorellu, je nanajvýš žiaduce, aby váš organizmus správne prijímal najskôr jačmeň bez negatívnych prejavov.

Chlorella má výraznejšie detoxikačné účinky ako jačmeň. Okrem iného chlorella čistí tráviaci trakt, predovšetkým hrubé črevo. Jej vlákninová zložka viaže na seba určité množstvo vody, preto je nutné pri jej užívaní dopĺňať organizmus dostatočným množstvom tekutín a dôsledne dodržiavať pitný režim.
Všeobecne sa odporúča užívať zelený jačmeň a chlorellu súčasne a dlhodobo. V takomto prípade (ich kombináciou) sa znižujú dávky ich užívania, ale ich účinok sa niekoľkokrát zvyšuje. Pozitívny prejav a harmonizácia organizmu sa prejavuje až po treťom mesiaci pravidelného užívania. Detoxikácia a úplná očista organizmu, by sa mala ukončovať až v šiestom mesiaci po začatí užívania.
Predávkovanie zelenými potravinovými doplnkami nie je možné, telo si berie iba toľko, koľko potrebuje.