Zelené potraviny GW a streptokok typu A

Zelené potraviny GW užívam viac ako rok a so mnou aj moje dve deti - 4-ročná dcéra a 7-ročný syn. Deti bohužiaľ užívajú len chlorellu, jačmeň odmietajú. Synovi chlorella moc nechutí, tak tých pravidelných 8 chlorellek denne vždy prehĺtal bez veľkého nadšenia. Na začiatku januára 2014 syn ochorel. Mal kašeľ a teplotu. Vo výteru z krku mu bol zistený streptokok typu A (Streptococcus pyogenes). Bola mu predpísaná antibiotiká - penicilín v tabletách, ktorý vraj na tohto streptokoka najviac zaberá. Do augusta toho istého roku sme dostali na rovnaký problém ďalšie rôzne antibiotiká ešte päťkrát, vrátane penicilínu podávaného injekčne. Posledné antibiotiká na konci augusta už som sa synovi zdráhala dať, pretože mi dávka šestoro antibiotík v priebehu necelých 8 mesiacov pripadala pre detský organizmus absolútne devastujúci.


Hľadala som iné možnosti riešenia a spomenula som si na antibiotickú skúsenosť svojej kolegyne Simony, ktorá ma so zelenými potravinami zoznámila.

Hovorila, že chlorella vo vysokých dávkach pôsobí ako prírodné antibiotikum, a že sa vďaka tomu zbavila zápalu močových ciest, bez toho, aby musela brať antibiotiká syntetická. Svitla mi nádej, že by sme šiesté antibiotiká, tentoraz opäť penicilín v tabletkách nemuseli použiť. Syn váži 30 kg, minimálne by teda mal zjesť 30 tabliet chlorelly denne rozdelenej na tri dávky po desať. Liečbu som naplánovala na 30 dní. Vymýšľala som, ako ho motivovať, aby toľko chlorelly zjedol, aj keď mu nechutí, a teraz ho ešte navyše čakala "konská" dávka. Kolegyňa navrhovala vyrobiť niečo na spôsob adventného kalendára, ale na to som bohužiaľ nemala čas. Tak som aspoň list papiera rozdelila na 30 rôzne farebných dielikov, do každého napísala dátum a každý deň sme "strihali meter", teda večer škrtali jedno políčko. Fungovalo to.

Ako dni ubiehali, syn už sa tešil, že to bude mať čoskoro za sebou. Motiváciou mu bola nádej, že keď to vydrží, že sa toho húževnatého bacila konečne zbaví a bude zase zdravý. Nebude stále chýbať v škole, kam chodí rád, bude môcť chodiť na plávanie a hrať s kamarátmi futbal, ktorý miluje. Veď od Nového roka snáď nebol zdravý ani celý jeden mesiac v kuse! Antibiotická liečebná kúra skončila na konci septembra 2014. Syn je už viac ako pol roka bez ťažkostí. Takmer denne hrá s kamarátmi na ihrisku futbal, niekedy aj do neskorých popoludňajších hodín, a to aj v nie príliš teplom počasí.

Domov chodí splavenia a vyčerpaný, ale každé ďalšie ráno sa budí odpočinutý a zdravý. To bolo v minulom roku niečo úplne nemysliteľného. Sotva sa vonku "uhnal", tak zvyčajne následne maródil. V minulých rokoch už sme v tomto období mali za sebou niekoľko viróz, teraz sa prechladnutie odbilo len nádchou. Po tejto skúsenosti užíva syn 10 -15 tabliet chlorelly denne.

 

J. S. , Plzeň